Автомобілі майбутнього: які технології очікуємо у наступному десятилітті

0 Comments

Автомобілі майбутнього: 6 дизайнів, які можуть зробити революцію в автомобільній промисловості

Машини весь час змінюються. Щороку з’являються нові технології, які швидко вдосконалюють наші повсякденні транспортні засоби, додаючи нові технології, покращуючи існуючі функції або повністю радикалізуючи дизайн. Але чого ми можемо очікувати від автомобілів майбутнього? Чи вони швидко покращаться, чи ми вдосконалили дизайн? Ми вибрали найцікавіші технології, концепції та майбутні моделі для автомобілів майбутнього.

Tesla Cybertruck

Це не справжній огляд футуристичних автомобілів без Cybertruck від Tesla! Цей сумнозвісний автомобіль був представлений ще в 2019 році, але нещодавно був знову відкладений: 2023 рік був оголошений новою датою розгортання.

Cybertruck створений переважно для того, щоб бути стійким. Для зміцнення рами автомобіля використовується надтверда 30X холоднокатана конструкційна оболонка з нержавіючої сталі. Це складний спосіб сказати, що рама автомобіля серйозно міцна. Це також є причиною загостреного футуристичного дизайну автомобіля, оскільки холоднокатаний метал значно втрачає свою гнучкість і формувальність.

Незважаючи на сумнозвісне відео, на якому Маск легко руйнує вікна Cybertruck під час відкриття Cybertruck, Tesla стверджує, що сила автомобіля поширюється на вікна. Надміцне скло та полімерний композит поглинають і перенаправляють зусилля, зберігаючи ваші вікна в безпеці.

Tesla також стверджує, що Cybertruck зможе буксирувати понад 6350 кілограмів – це приблизно вага середнього африканського слона. Це багато вражаючих статистичних даних, але з усіма його численними затримками, він цілком міг би досягти їх усіх… тепер нам просто потрібно побачити, чи вийде він у 2023 році, чи його знову відкладуть.

BMW iX Flow

BMW iX Flow був одним із багатьох автомобілів, представлених на виставці CES 2022. Незважаючи на те, що він виглядає неймовірно нормально, як автомобіль, який ви проходите повз сотні разів під час подорожі, він має дуже особливий трюк для вечірок. Одним натисканням кнопки iX Flow може повністю змінити колір.

Це можливо завдяки фарбі електронного чорнила зі зміною кольорів. По суті, це означає, що цей автомобіль закритий гігантським дисплеєм для читання електронних книг із мільйонами мікрокапсул, наповнених фарбою. У кожній із цих капсул є негативно заряджені білі пігменти та позитивно заряджені чорні пігменти. Коли електричне поле змінюється, вибраний пігмент піднімається на поверхню, змінюючи колір автомобіля.

Навіть не обов’язково весь автомобіль змінює колір. BMW продемонстрував це за допомогою гоночних смуг, вкраплень різних кольорів і плавних переходів від білого до чорного по всій машині.

Хоча це виглядає як автомобіль, взятий прямо з фільму про Джеймса Бонда, зараз це лише концепт. Чи справді BMW представить цю технологію, ще невідомо. Також виникнуть питання про те, наскільки мільйони мікрокапсул будуть працювати в реальному світі.

Meta Materials HUD

Heads Up Display (HUD) — один із тих класичних образів наукової фантастики, які ви бачите знову і знову. На виставці CES 2022 бренд Meta Materials продемонстрував таку технологію, використовуючи голографічні зображення для показу ключової інформації безпосередньо в полі зору водія. Meta Materials стверджує, що це допоможе водієві зосередитися на дорозі, не дивлячись на консолі дисплея в автомобілі.

HUD означатиме, що очам водія не доведеться пристосовуватися до різної яскравості під час перемикання з дороги на прилади в автомобілі, і, теоретично, покращить час реакції водія, постійно дивлячись на дорогу. Однак, як і до багатьох інших автомобільних технологій, до цього ще далеко, і, ймовірно, потребуватиме багато схвалень, перш ніж його можна буде ефективно імплантувати в автомобілі.

Hyundai Elevate

У 2019 році на виставці CES компанія Hyundai представила концепт-кар Elevate. Це, безперечно, унікальність концептуальних автомобілів, пропонуючи автомобіль, який поєднує колеса з ногами. Це дозволило б автомобілю пересуватися так, як інші автомобілі не могли, підніматися сходами, щоб дозволити людині в інвалідному візку сісти, краще вписуватися в паркувальні місця або пересуватися через складні об’єкти.

З такими ніжками автомобіль міг би навіть підніматися та «ходити» там, де колеса не допомагають. «Коли трапляється цунамі або землетрус, поточні рятувальні машини можуть транспортувати рятувальників лише до країв уламків. Решту шляху їм доводиться пройти пішки. «Elevate» може заїхати на місце та піднятися прямо через уламки від повені або шматки зруйнованих будівель», – сказав Джон Су, віце-президент і керівник Hyundai Cradle.

Canoo pickup

Canoo Pickup — ще один автомобіль, який виглядає досить нормально. За винятком переднього вікна, яке є більшим, ніж у середньому, це легко можна вважати автомобілем, який ви бачите щодня. У ньому немає божевільних технологій чи безлічі екранів, натомість Canoo зосереджується на функціональності. Автомобіль повністю модульний, що дозволяє змінювати аксесуари на даху, розмір і функції, а також мати можливість подовжувати або прибирати висувне ліжко, повністю змінюючи розмір автомобіля.

Це означає, що ви можете мати менший автомобіль для швидкісних поїздок по місту або розширити верх і задню частину для максимального зберігання під час подорожі. Він має приховані висувні ящики, додаткові розетки, сонячні батареї та вбудоване освітлення ззовні автомобіля — нічого особливого, але модульні функції в автомобілі — чудова ідея, яку ми рідко бачимо.

DS X E-Tense
DS Automobiles — це ще одна компанія, яка розробляє концептуальні автомобілі у повноцінному футуристичному стилі. Дотримуючись схеми імен Ілона Маска для дітей, ця модель отримала назву X E-Tense. Це тримісна конструкція, яка планує використовувати технологію, яка може змінитися після удару, і вікна, які можуть регулюватися відповідно до рівня освітлення на вулиці. У салоні автомобіля є два сидіння з одного боку і одне додаткове сидіння збоку ззаду.

Інтер’єр має багато продуманих дизайнів, яскраві кольори та загалом такий стиль, який виглядає футуристично. Очевидно, що, як і багато інших концептуальних автомобілів, більшість цих технологій ще не існує. Натомість DS намагається підкреслити, куди можуть рухатися автомобілі в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *