Перспективи розвитку альтернативних джерел палива для автомобілів та їх можливості для зменшення залежності від нафтопродуктів

0 Comments

Надзвичайні заходи можуть швидко скоротити глобальний попит на нафту на 2,7 мільйона барелів на день, зменшуючи ризик руйнівної кризи пропозиції

Оскільки вторгнення Росії в Україну призвело до зниження поставок нафти на ринки напередодні пікового сезону попиту, 10-пунктовий план МЕА пропонує дії для пом’якшення напруги та зниження цін.

Перед обличчям глобальної енергетичної кризи, спровокованої вторгненням Росії в Україну, практичні дії урядів і громадян у країнах з розвиненою економікою та за її межами можуть досягти значного скорочення попиту на нафту за лічені місяці, зменшуючи ризик серйозної кризи пропозиції, згідно з даними. згідно з новим аналізом, оприлюдненим сьогодні Міжнародним енергетичним агентством.

Ці зусилля зменшать біль від цін, який відчувають споживачі в усьому світі, зменшать економічні збитки, скоротять доходи Росії від вуглеводнів і допоможуть перевести попит на нафту на більш стійкий шлях.

Якщо заходи, рекомендовані в новому 10-пунктовому плані МЕА щодо скорочення використання нафти, повністю здійснені в країнах з розвиненою економікою, вони знизять попит на нафту на 2,7 мільйона барелів на день протягом чотирьох місяців, що еквівалентно попиту на нафту для всіх автомобілів у Китаї. Це значно зменшить потенційну напругу в той час, коли велика кількість російських поставок може більше не надходити на ринок і наближається сезон піку попиту в липні та серпні. Ці заходи мали б ще більший ефект, якщо б їх частково або повністю запровадили також у країнах з економікою, що розвивається.

Нова доповідь також містить рекомендації щодо рішень, які мають прийняти уряди та громадяни зараз для переходу від короткострокових надзвичайних дій, включених до плану з 10 пунктів, до стійких заходів, які призведуть до структурного спаду попиту на нафту в країнах відповідно до шляху до нульових викидів до 2050 року.

Оскільки більша частина попиту на нафту надходить від транспорту, 10-пунктовий план МЕА зосереджується на тому, як використовувати менше нафти для перевезення людей і товарів із пункту А в пункт Б, спираючись на конкретні заходи, які вже були застосовані в різних країнах і міст. Короткострокові дії, які він пропонує, включають зменшення кількості масла, що споживається автомобілями, шляхом зниження швидкісних обмежень, роботи з дому, періодичних обмежень на доступ автомобілів до центрів міст, здешевлення громадського транспорту, більшої кількості спільних поїздок та інших ініціатив – і більшого використання високоякісних транспортних засобів. швидкісна залізниця та віртуальні зустрічі замість авіаперельотів.

«Внаслідок жахливої агресії Росії проти України світ цілком може зіткнутися з найбільшим шоком у постачанні нафти за десятиліття, що матиме величезні наслідки для наших економік і суспільств», — сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль, який запускає План на інформаційному сайті. сьогоднішня конференція з Барбарою Помпілі, міністром з питань екологічного переходу Франції, яка зараз головує в Європейському Союзі.

«Країни-члени МЕА вже втрутилися, щоб підтримати світову економіку, випустивши мільйони барелів екстрених запасів нафти, але ми також можемо вжити заходів на вимогу, щоб уникнути ризику руйнівної нафтової кризи», — сказав доктор Бірол. «Наш план із 10 пунктів показує, що це можна зробити за допомогою заходів, які вже перевірені та підтверджені в багатьох країнах».

«Франція та всі європейські країни повинні якнайшвидше позбутися своєї залежності від викопного палива, зокрема від російського викопного палива», — сказав міністр Помпілі. «Це абсолютна необхідність як для клімату, так і для нашого енергетичного суверенітету. План, запропонований сьогодні МЕА, пропонує кілька цікавих ідей, деякі з яких узгоджуються з нашими власними ідеями щодо зменшення нашої залежності від нафти».

На країни з розвинутою економікою припадає майже половина світового попиту на нафту. Багато з них, включаючи найбільших споживачів енергії, як члени МЕА повинні мати готові плани обмеження попиту на нафту в рамках заходів реагування на надзвичайні ситуації.

Більшість запропонованих дій у Плані з 10 пунктів потребуватимуть змін у поведінці споживачів, підкріплених державними заходами. Те, як і чи будуть реалізовані ці дії, залежить від власних обставин кожної країни – з точки зору її енергетичних ринків, транспортної інфраструктури, соціальної та політичної динаміки та інших аспектів.

МЕА готове підтримати всі країни у розробці та оптимізації заходів відповідно до їхніх обставин. Урядові постанови та мандати виявилися дуже ефективними для успішного впровадження цих заходів у різних країнах і містах у поєднанні з громадськими інформаційними та просвітницькими кампаніями.

Зрештою, однак, зниження попиту на нафту не залежить лише від національних урядів. Декілька заходів можуть бути впроваджені безпосередньо іншими рівнями влади – такими як державний, регіональний чи місцевий – або просто добровільно дотримані громадянами та компаніями, що дозволить їм заощадити гроші, виявляючи солідарність з народом України.

У звіті МЕА зазначається, що скорочення використання нафти не повинно залишатися тимчасовим заходом. Постійне скорочення є важливим не лише для покращення енергетичної безпеки країн, але й для боротьби зі зміною клімату та зменшення забруднення повітря. Уряди мають у своєму розпорядженні всі необхідні інструменти, щоб призвести до зниження попиту на нафту в найближчі роки, і звіт визначає ключові інструменти для досягнення цієї мети, включаючи прискорення впровадження електромобілів, підвищення стандартів економії палива, збільшення поставок альтернативного палива та прискорення розгортання теплового насоса, а також більш екологічне виробництво та споживання пластику.

10 ключових дій

  • Зменшіть обмеження швидкості на автомагістралях принаймні на 10 км/год

Вплив: Зберігається близько 290 кб/день споживання нафти автомобілями та додаткові 140 кб/д вантажівками

  • По можливості працюйте з дому до трьох днів на тиждень

Вплив: один день на тиждень економить близько 170 Кб/день; три дні економлять близько 500 Кб/день

  • Неділя без автомобіля в містах

Вплив: щонеділі зберігає близько 380 Кб/день; одна неділя на місяць зберігає 95 кб/день

  • Зробіть користування громадським транспортом дешевшим і стимулюйте мікромобільність, ходьбу та велосипед

Вплив: Зберігає близько 330 Кб/день

  • Почерговий під’їзд приватним авто до доріг у великих містах

Вплив: Зберігає близько 210 Кб/день

  • Розширення спільного використання автомобілів і застосування практик для зменшення використання палива

Вплив: Зберігає близько 470 Кб/день

  • Сприяти ефективній їзді вантажних автомобілів і доставці товарів

Вплив: Зберігає близько 320 Кб/день

  • За можливості використовувати швидкісні та нічні поїзди замість літаків

Вплив: Зберігає близько 40 Кб/день

  • Уникайте ділових авіаперельотів, якщо існують альтернативні варіанти

Вплив: Зберігає близько 260 Кб/день

  • Посилити впровадження електричних і більш ефективних транспортних засобів

Вплив: Зберігає близько 100 Кб/день

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *